Uzm. Dt.Melike
TOKMAK ATAPEK

1 Mayıs 1987’de Balıkesir’de doğan Uzm. Dt. Melike Tokmak Atapek, 2005 yılında giriş yaptığı Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 2010 yılında mezun oldu.

Uzmanlık eğitimini 2013 ve 2017 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim Dalı’nda tamamlayan Uzm. Dt. Melike Tokmak Atapek, sonrasında çeşitli özel diş kliniklerinde görev alarak, sayısız hastanın yaşamına pozitif dokunuşlar yaptı.

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Uzm. Dt. Melike
Tokmak Atapek

+90 545 635 67 86
info@meliketokmakatapek.com
Randevu almak için tıklayın.

Çalışma Saatleri

2017 yılından bu yana, İstanbul’da Prodens Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğinde görev alan Uzm. Dt. Melike Tokmak Atapek, 2022 yılının Mart ayından itibaren, İstanbul Şişli’deki özel kliniğinde hasta görmektedir.

Ortodonti alanındaki en zor vakalarda bile daima; “Her Şeyin Bir Çaresi Vardır” temel mottosunu benimseyen Uzm. Dt. Melike Tokmak Atapek, daima güler yüzlü ve eğlenceli hekim kimliğinin yanı sıra hastalarını en iyi şekilde analiz ederek, hastalarının ağız ve diş yapısına en uygun tedavi programını uygulama misyonunu benimsiyor.

“Bugüne kadar kliniğime muayene olmaya gelip de tedavi olmak istemeyen bir hasta ile hiç karşılaşmadım” diyen Uzm. Dt. Melike Tokmak Atapek; hastalarının o koltuğa oturmadan önce ruh hallerinin pozitif olmasını önemsiyor. Hastanın ruh halinin, genel tedavi sürecinde çok etkili olduğunu düşünen Tokmak Atapek, onların sağlıklı ve öz güvenli bir şekilde gülümsemesi için daima hasta memnuniyeti yaklaşımı benimsemektedir.

Uzm. Dt. Melike Tokmak Atapek kendisini, kendi cümleleri ile “Sorumluluk sahibi, çalışkan ve vaka deneyimi yüksek bir insanım. Herhangi bir komplikasyon durumunda bile ilk tepkim, vakanın sorunsuz bir şekilde çözüleceği yönünde oluyor. Her zaman yaptığım işlerin arkasındayım ve bugüne kadar hiçbir hastamı mutsuz ederek göndermedim. Elbette mesleğimizde bazen zor vakalarımız oluyor. Ancak bu gibi zor durumlarda çözümün ilk adımı, konuya hasta gözü ile yaklaşmayı bilmekten geçiyor. Hastalarımızla birlikte yaptığımız tedavi planlamamızın ilk seansında, hastanın duymak istediklerini değil, tedavinin getirdikleri gerçekleri söylemek benim öncelikli prensiplerimden bir tanesi.

Öte yandan zaman zaman hastalarımızın duymaktan çekindiği şeylerin, aslında tedavi sürecinde olması gerekenler olduğunu şeffaf ve net bir dille kendilerine ifade ettiğimde, her iki taraf için de süreç çok daha kolay ve başarılı geçiyor. Öyle ki çoğu zaman muayene yaptığım hastalarımın ağzından; “İlk defa bu kadar net anladık” cümlesini duyuyorum. Bu da hekim-hasta köprüsünü doğru bir şekilde kurduğumu bana gösteriyor” şeklinde ifade ediyor.

Uzm. Dt. Melike Tokmak Atapek’in yurt içinde; Türk Diş Hekimleri Birliği TDB, Türk Ortodonti Derneği TOD ve yurt dışında European Orthodontic Society: EOS, American Association Of Orthodontists: AAO, World Federation of Orthodontists: WFO üyeliği bulunmaktadır.

Uzm. Dt. Melike Tokmak Atapek’in mesleki ilgi alanları arasında; Sabit Mekanikler ile Ortodontik Tedavi, Şeffaf Plaklar ile Ortodontik Tedavi (Invisalign Provider), Ortognatik Cerrahi, Dudak ve/veya Damak Yarıklı Bebeklerin Doğum Sonrası Beslenme Rehabilitasyonu ve Rekonstrüktif Cerrahi Öncesi Doku Yönlendirilmesi, Erken Çocukluk Dönemi Durdurucu ve Önleyici Ortodontik Tedavi, Gülüş Tasarımı, Ağız Diş Çene Cerrahisi ve İmplant Cerrahisi bulunmaktadır.

Yazar Anatole France’ın dediği gibi; “İnsan ruhunun bir parçası, hayvan sevgisini tadana kadar uyanmaz.” Hayvan sevgisi olmayan birinin, insan sevgisi de olamaz bakış açısını taşıyan Uzm. Dt. Melike Tokmak Atapek’in; “Sementa” ve “Odi” adında iki köpeği vardır. Mesleki yaşamı dışında seyahat ve sanat dallarına özel ilgi duyan Uzm. Dt. Melike Tokmak Atapek; 2021 yılında, Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde Öğretim görevlisi olarak akademik hayatına devam eden Dr. Dt. Mert Atapek ile evlenmiştir.

Uzm. Dt. Melike Tokmak Atapek
Hakkında

 • Uzmanlıklar ve Tedavi Yöntemleri
 • Sertifikalar ve Katılım Belgeleri
 • Bilimsel Makaleler
 • Sabit Mekanikler ile Ortodontik Tedavi
 • Şeffaf Plaklar ile Ortodontik Tedavi (İnvisalign Provider)
 • Ortognatik Cerrahi
 • Dudak ve/veya Damak Yarıklı Bebeklerin Doğum Sonrası Beslenme Rehabilitasyonu ve Rekonstrüktif Cerrahi Öncesi Doku Yönlendirilmesi
 • Erken Çocukluk Dönemi Durdurucu ve Önleyici Ortodontik Tedavi
 • Gülüş Tasarımı
 • Restoratif Uygulamalar
 • Ağız Diş Çene Cerrahisi
 • Fonksiyonel ve İskeletsel Tedaviler
 • Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)
 • Endodonti (Kanal Tedavisi)
 • Restoratif Tedaviler ve Estetik Yaklaşımlar
 • Protetik Yaklaşımlar
 • Periodontoloji (Dişeti Hastalıkları ve Tedavisi)
 • İmplant Cerrahisi

2013: Dr. McLaughlin Sabit Ortodontik Tedavi Mekanikleri Kursu / İstanbul

2015: Amerikan Ortodonti Derneği Kongresi / San Francisco – USA (AAO KONGRESİ)

2017: Prof. Dr. Nazan Küçükkeleş Sınıf III Maloklüzyonlarda Tedavi Seçenekleri

2017: Uluslararası Avrupa Ortodonti Derneği Kongresi / Montrö- İsviçre (EOS KONGRESİ)

2017: Uluslararası Türk Ortodonti Derneği Sempozyumu/Ankara (TOD SEMPOZYUMU)

2018: Dr.Chang- Non-Surgical Treatment For Surgical Malocclusions/İstanbul

2021: Invisalign Şeffaf Plaklar ile Ortodontik Tedavi Eğitimi

 • Tez: İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim Dalı’nda tedaviye alınan hastalardaki boyun omuru anatomik varyasyonlarının incelenmesi. Prof. Dr. Sönmez FıratlıPoster: 2017 TOD kongresi / Boyun omurlarında rastlanan füzyon anomalisi ile ortodontik maloklüzyonlar arasındaki ilişkinin incelenmesi/ Melike TOKMAK, Sönmez FIRATLIPoster: 2017 EOS Kongresi/ Molar distalisation with palatal miniscrews. Melike TOKMAK, Serhan OKUTAN, sönmez FIRATLI
bt_bb_section_top_section_coverage_image
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Sayılarla
Uzm. Dt. Melike TOKMAK ATAPEK

0123456789001234567890
Yıllık Deneyim
0123456789001234567890.012345678900123456789001234567890+
Binlerce Mutlu Hasta
0123456789001234567890
Bilimsel Katılım
0123456789001234567890
Tedavi Yöntemi

İletişim Bilgileri

+90 545 635 67 86
Halaskargazi Caddesi,
No:93, Şişli/İstanbul
info@meliketokmakatapek.com